Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nalewki dla zdrowia
Czy robicie samodzielnie nalewki z owoców?
Takie nalewki są bardzo zdrowe,zwłaszcza podczas jesieni jako dodatek do herbaty,smakują wyśmienicie,rozgrzewają,zapobiegają przeziębieniom.
Odpowiedz
Nalewki zrobione własnoręcznie są faktycznie bardzo zdrowe i pomocne podczas przeziębienia,uwielbiam je robić,ale i smakować.Każdego roku staram się robić nalewki z innych owoców,wybieram te najsłodsze by dodawać jak najmniej cukru.Na początku sezonu kupuje też specjalne,eleganckie butelki na nalewki
które opisuję i kiedy nadarza się okazja mogę taką buteleczkę podarować najbliższym.
Odpowiedz
Do tej pory robiłem nalewki z zielonych orzechów włoskich i zawsze jedną butelkę mam w zapasie. Jest to rewelacyjna rzecz na dolegliwości żołądkowe. Robiłem nalewki z konopii, na układ nerwowy i sen, ale poza tymi dwoma leczniczymi nie mam żadnego doświadczenia, chociaż nalewkę na wiśniach, czy śliwkach, z chęcią bym zrobił. Niestety, nie umiem. Sad
Macie jakieś doświadczenie?
Odpowiedz
Ale wiecie co? Od dawna obiecuję sobie robić jakiś dobry, ekologiczny, domowy bimberek. Nie żebym pijak był, tylko tak na smaczek od czasu do czasu. Ale też nigdy nie robiłem. Chciałbym taki jakiś z owoców zrobić. Mój śp teść kiedyś zrobił, ale było to z 50 lat temu i był bardzo dobry, chociaż mocny, a ja od mocnych już odwykłem.
MAcie coś wypróbowanego i smacznego?
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Pokaż profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail Znajdź wszystkie posty Znajdź wszystkie wątki Opcje moderatora Opcje administratora