Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nasze kwiaty, owoce, warzywa.
Temat powstal z mysla o forumowych ogrodnikach.
Jak posadzic kwiaty aby pokryły sie bujnym kwieciem? Jakie wyrzywa, owoce udaja sie takze w doniczce na balkonie?
Jak zwalczyc mszyce domowym sposobem?
Opisy mile widziane ale takze zdjecia, zdjecia i jeszcze raz zdjecia !!!!
Odpowiedz
Żeby kwieciem bujnym pokryły się roślinki, to generalna zasada jest taka, żeby sadzić zielonym do góry. Smile Dowiedziałem się o tym od sterago  leśniczego, kiedy przysłano mu wojsko do sadzenia lasu.

Tak wygląda zdrowa choinka:
[Obrazek: 35182167ag.jpg]
Odpowiedz
A to dziko rosnący ruski pomidor. Należy cholery wyrywać i spalać, bo nie wytępi się później!

[Obrazek: 35182188rp.jpg]

A to są stokrotki polne, bardzo lubiane przez harcerki, zwłaszcza jeśli w pobliżu szumi gaj, zielony gaj (i jeśli w pobliżu szumi strumyk i rozsiewa zioła maj):

[Obrazek: 35182210ku.jpg]
Odpowiedz
U mnie na balkonie jeszcze nic nie kwitnie ale mam nadzieje, ze juz niedlugo bede mial okazje zaszokowac Was fajnymi fotkami kwiatow.
Moze uda mi sie tez w doniczce wyhodowac jakies warzywa i owoce?
Pomarancze z wlasnego balkonu?

[Obrazek: 63051_1000x1000_1.jpg]
Odpowiedz
Tak, tak, z pewnością wyrosną. U mnie już zimą takie były i to na czereśni wyrosły! Smile

[Obrazek: 35182741au.jpg]
Odpowiedz
A to jest na przykład grzyb maślak, który bez sensu i żadnego ładu wyrasta na trawnikach. Nazwa jest myląca, bo żebyś nie wiem co robił to masła z niego nie wyciśniesz, a kosiarkę tak zapaskudzi, że co rusz trzeba ją czyścić.
[Obrazek: 35182764tt.jpg]
Odpowiedz
U mnie maslaki na lace nie rosna. Ale w zeszlorocznej skrzynce kwiatowej wyrosly jesienia jakies grzybki. Niestety nie zronilam zdjecia, a teraz juz uschly. Nastepnym razem sfotografuje i wstawie zdjecia.

Ja probuje hodowac na oknie w kuchni bazylie. Ta gotowa ze sklepu szybko marnieje, wiec kupilam nasiona jakiejs innej chyba odmiany. Ale te jakos do tej pory nie chca zakielkowac.  Sad
Odpowiedz
Ze mnie taki ogrodnik jak z koziego tylka trabka, dlatego zdjec nie wstawie. Wykanczajac mszyce, wykonczylam drzewka awokado, w stroczykach tez jestem dobra, ostatnio sa mikre i pozalowania godne, nie pozostaje mi nic innego jak pomagac Miecznikowi w tepieniu zieleniny, a ze zapach palonego lubie, to nawet moge pomagac za free.. ))

Roslinki z nasion najladniejsze sa na opakowaniu i w internecie, nasionka najczesciej wcale nie wschodza, albo pojawia sie male roslinki, zeby nagle zakonczyc swoj zywot. U mnie udala sie chia, czyli szalwia hiszpanska, wyrosla pieknie, po czym.. padla, pietruszka, tym razem z korzenia dobrze sie miala, juz jej nie ma, pomidory z pomidorow, moze pamietacie, tych bylo sporo, fasola na kuchennym oknie tez, ale juz na balkonie nie.. bazylia dawala sobie srednio rade, jednak najlepiej rosna chwasty i chyba czas sie juz na nie przestawic, a nie zawsze pod prad ! W tym roku na balkonie bede rosla ja.. kupie tylko lawende, bo jej zapach kocham, ta z zeszlego lata (Winterfest) oczywiscie padla.. wiec rozkladam rece i wracam do stwierdzenia, ze ze mnie ogrodnik..  taki, jak juz wyzej napisalam.
Odpowiedz
W sierpniu wywalamy chwasty. Wink
Odpowiedz
Sie pisze !!  Big Grin
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

Pokaż profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail Znajdź wszystkie posty Znajdź wszystkie wątki Opcje moderatora Opcje administratora