Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co na obiad?
Tutaj chcialbym znalezc przepisy na dobry, tuczacy obiad.
Taki z miechem i kapusta !!!
Ale o wegetarianskich przepisach tez chetnie poczytam.
Jeść jednak nie bede. Brrrrrrrrrrrrrrr.......
Odpowiedz
200 g mięsa i 200 gramów warzyw.
Odpowiedz
Czebureki. A jak z mięsem i kapustą, to najlepiej bigos. Tina super przepis ma.. Smile
Odpowiedz
Tina dała dobry przepis, tylko warzywa zastąpiłbym mięsem. Wink

Czebureki? Co to jest? Wcale nie najlepiej bigos, tylko gruby, wielki schaboszczak z młodą kapustką i pyrami... - Wiem co mówię. Smile
Mogą być złociste, pieczone żeberka z młodą kapustą na słodko, albo podpichconą kiszoną, chociaż ja kapuchę kiszońą to najbardziej na surowo z rybą z patelni lubię.
Ale gołąbki (bez ryżu) w liściu kapuchy...
Odpowiedz
Ten przepis na bigos dal Miecznik - a sam przepis jest z winem Wink
A wiecie co: ja kupilam w polskim sklepie bigos,aby porownac go do tego, co go ugotowalam kiedys. No zebym miala jakies pojecie.

A u nas jutro maz smazy lachsa na patelni i do tego jakis Salat-Mix. Za to w niedziele ja zrobie jagniecine ze sliwkami alu- bukhara z ryzem.
Odpowiedz
Lachs jest dobry, zwykle poszukujemy oceanicznego, bo te z hodowli są naplastikowane, ale nas ostatnio dopadło na dorsza atlantyckiego - jest super!

A jak Tina robisz jagnięcinę?
Odpowiedz
Sos Alu Bukhara

600 g śliwek Alu Bukhara (są słonawe w smaku - kupic można w sklepie perskim, hinduskim lub przez internet)
1 kg Lammkeule - bez kości.
4 cebule

1 łyżeczka szafranu, szczypta kurkuma, 1/2 łyżeczki cynamonu, sól i pieprz do smaku

Śliwki namoczyć w wodzie -1 h
3 cebule przyrumienić

Mięso przyrumienić na jednej cebuli, dodać szczyptę kurkumy i zalać ciepła wodą. Dusić 20 min.
Dodać te 3 przyrumienione cebule i odcedzone śliwki. Dodać cynamon.
Gotować na wolnym ogniu.
Pod koniec dodać szafranu zalanego wrzątkiem i jeszcze trochę dusić.

Podawać z ryżem na sypko z berberitzen.

Ps. ja robie dla siebie na ostro tzn. dodaje paryke chili do sosu.
Odpowiedz
Ryby generalnie sa naplastikowane, Miecznik.
Morza i oceany sa tym paskudztwem zanieczyszczone a pod postacia mikroplastiku my to spozywamy.
Spozyty przez nas mikroplastik odklada sie w naszych miesniach i przewodzie trawiennym zamulajac jelita.
Tak nawiasem mowiac hodowany losos tez zyje w Atlantyku jednak w ogromnych klatkach aby nie mogl uciec. No i jest karmiony.
Ale moze dlatego nie spozywa mikroplastiku, ktory rybom tak smakuje jak dzieciom hamburgery.

(...) Niedawno wyniki badań Uniwersytetu w Plymouth wywołały niemałe zamieszanie, kiedy okazało się, że plastik jest obecny w 1/3 ryb sprzedawanych w Anglii! Znaleziono go m.in. w dorszach, łupaczach, makrelach, a także skorupiakach.
https://xebola.wordpress.com/2017/02/19/...a-plastik/
Odpowiedz
Norweski łosoś hodowlany jest karmiony preparatami wytwarzanymi między innymi z ryb bałtyckich, które praktycznie już się nie nadają do jedzenia. Ilość plastiku w łososiu hodowlanym jest w związku z tym sporo większa niż w łososiu dziko żyjącym. Sad
Ale dowodzi to tylko jednego: Nie powinniśmy myśleć o mikroplastiku i truciznach, tylko jeść to co smakuje, bo cokolwiek jemy, pijemy, czy wdychamy, to i tak szkodzi. Wink
Odpowiedz
Tak, tak, zycie jest bardzo niebezpieczne i prowadzi nieuchronnie do smierci.   Angel

U nas gotuje na zmiane ze mna syn. Maz jest niegotujacy, za to spozywajacy.
Z ryb jadamy wlasciwie tylko hodowlane pstragi z hodowli u nas w poblizu. Czym sa te karmione, tego nie wiem, ale chyba nie rybami z Baltyku.
Te ostatnie jadamy jak jestesmy w Polce, ale z umiarem.

Dzis byla reszta tego, co syn ugotowal wczoraj, czyli zapiekany makron z warzywami. On bardzo lubi te makarony, a ja sie dostosowywuje, bo dzieki niemu nie jestem jedyna gotujaca w domu. 
Dzis na przyklad upiekl chleb.
Ostatnio synus ma zapedy w strone wegetarianska. Jeszcze nie do konca, ale mieso bardzo ograniczyl. A jeszcze w zeszlym roku obiad bez miesa nie byl prawdziwym obiadem.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Pokaż profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail Znajdź wszystkie posty Znajdź wszystkie wątki Opcje moderatora Opcje administratora