Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co na śniadanie?
Witam,

jak w temacie. Co na śniadanie? Płatki? Chrupki?
A moze kiełbasa ślaska na gorąco?
Albo tzw. brytyjskie sniadanie. Jajko na bekonie i cos tam jeszcze.

Czy sniadanie powinno byc tylko "symboliczne" czy tez wrecz odwrotnie?
Co polecacie?
Odpowiedz
Wg mnie najlepiej nic, Frühstück jakis czas temu w kregach zywieniowcow sie zdewaulowal, zastapil go Spätstück, jak dla mnie dobra opcja.
Usmiechem do mnie mow.
Odpowiedz
Ja jem kromke chleba pełnoziarnistego (40 g) i dwa plasterki suszonej szynki. Do tego 200 g jogurtu sojowego 0% cukru i mieszam to z 3 truskawkami albo kilkoma malinami. Zamroziłam w lecie i teraz powoli wyciągam zapasy.
Takie śniadanie trzyma mnie do 11-ej - wtedy jem jabłko. I tak wytrzymuje do 13- ej = pora obiadu.
Odpowiedz
Ychna, co to jest Spätstück? Ja śniadań nie jem tylko kawę piję i papieros czy dwa do smaku Smile
Odpowiedz
Lana, pojecie "Spätstück" uslyszalam od lekarza zywieniowca, früh=wczesny, spät=pözno, w odniesieniu do sniadania, czyli pozne, albo bardzo pozne sniadanie. Kawa, pod warunkiem, ze czarna bez dodatkow, wazna ze wzgledu na zapomniane Bitterstoffe (wystepujace rowniez m.in. warzywach, ktore niestety ludzkosc "skrzywila", aby staly sie przyjemniejsze w smaku), owe mozna kupic w postaci skoncetrowanej w aptece, minimalizuja Heißhunger na slodkie. 
Usmiechem do mnie mow.
Odpowiedz
Popieram Łanę, kawa i papierosek! No dobra, jak ktoś łakomczuch, albo żona zrobi, to kromala z czymś pysznym. Smile
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Pokaż profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail Znajdź wszystkie posty Znajdź wszystkie wątki Opcje moderatora Opcje administratora