Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Po hiszpansku
Przepis ten dostalem od mojego kolegi z pracy. Hiszpana.
Przepis jest bezmiesny wiec pewnie Miecznikowi nie bedzie smakowal ale tym ktorzy chetnie jedza bezmiesne potrawy pewnie tak.

A wiec tak... Skladniki:
- szpinak (swiezy albo mrozony)
- cieciezyca (Kiechererbsen)
-czosnek
-galka muszkatolowa
-sol, pieprz

Czosnek (kilka zabkow) tniemy na cienkie paseczki i wrzucamy do patelni. Podsmazamy lekko na oliwie.
Dodajemy do tego szpinak.
Cieciezyca jest w puszce. Odlewamy polowe wody z tej puszki a reszte wrzucamy do szpinaku z czosnkiem.
Doprawiamy galka muszkatolowa (Muscat), sola i pieprzem.

Podsmazamy na wolnym ogniu az woda z cieciezycy troche odparuje.
Mozna jesc z pieczywem (buleczka z maslem) lub pur czyli bez niczego.
Nie zalowac pieprzu ani galki muszkatolowej.
Odpowiedz
Czyli szpinak z ciecierzycą?
Musiałem zajrzeć w google, żeby zobaczyć co to ciecierzyca.
Ja kiedyś tu na wsi jadłem do obiadu sałatkę z pokrzywy i nic mi się nie stało, była smaczna.
A Ty też zdaje się lubisz boczuś, żeberka i tego typu niezdowości?
Ja tam nic nie mam przeciwko zieleninie. Teraz na starość to nawet smakują mi czasem takie proste potrawy, jak ziemniaki z mizerią, czy jakąś sałatką, byle ziemniaki były smaczne. Nie samym mięsem człowiek żyje. - A sery jakie pyszne, choć też bezmięsne!
Szpinak czasem robię, tylko z jajami, śmietaną. Agafia bardzo lubi.
Jeśli trafię w sklepie tę ciecierzycę (co za nazwa?!), to też spróbuję i napiszę jak smakowało. Wink
Dobrze gdybyś podał jakąś ilości szpinaku na ilość tej ciecierzycy.
Odpowiedz
Mieczniku, ciecierzyca (Kicherebsen) to wloski groch, z niej wlasnie przyrzadza sie popularny Humus.
Odpowiedz
Humus, to ja mam w lesie na ziemi. Innego nie znam. Ciecierzycy też nie znam, ale nazwa jakaś taka kłótliwa. Jakby od zacietrzewienia pochodziła. Nie znam włoskiego grochu, ale włoski makaron lubię. Smile
Odpowiedz
No masz racje, powinno byc przez dwa N:
Hummus ist eine orientalische Spezialität, die aus pürierten Kichererbsen oder Ackerbohnen, Sesammus, Olivenöl, Zitronensaft, Salz und Gewürzen wie Knoblauch und Kreuzkümmel hergestellt .
Odpowiedz
Hummusu też nie znam. Widocznie mało orientalny jestem i na ich specjałach się nie znam.
Kircherbsen też nie znam. Ja prosty człowiek, mięsożerny.
Ale nie tylko. Od lat serożerny i babeczkożerny także. Smile
Odpowiedz
Jeśli chodzi o hiszpańską kuchnię, to słyszałem z dobrze poinformowanych źródeł, że ich przysmakiem są bycze dzwoneczki. - No fuj! Jeśli do tego te ich muszle dodamy, to może nawet Wituś by się pohaftował.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Pokaż profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail Znajdź wszystkie posty Znajdź wszystkie wątki Opcje moderatora Opcje administratora